W ubiegłych latach krótkofalowcy OT-12 (i ich znajomi) regularnie pojawiali się w okresie zimowym z radiem na Kopcu Piłsudskiego. W sobotę 13 lutego 2021 spontanicznie wykonano parę telefonów aby wznowić owe spotkania. Około godziny 16:00 u podnóża Kopca Piłsudskiego pojawiło się kilku HAM-ów z radiami i antenami. Zjawili się Rafałowie SP9RP, SQ9IAB, SQ9MCI, przybyli także Tomek SP9ITP, SP9PAP. Pod kopiec “zatargano” (i to dosłownie na wózeczku) akumulator 65Ah + IC 7600 do tego antena “end fed”. Ekipa KF-owa działała głownie na 80m, kilka osób wybrało się na szczyt kopca i stamtąd nadawało na 2m (radia ręczne + min LPDA 144/430 MHz 5el). Jak na tak szybko zwołaną akcję było fajnie. Łączności przeprowadzono, raporty na pasmach w obie strony przyzwoite, sprzęt w terenie przetestowany. Pogoda dopisała, co prawda roztopy jednak śniegu było jeszcze sporo toteż klimat zimowego wypadu na kopiec został zachowany. 73!

Rafał SQ9MCI


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.