Krótkofalarski obowiązek

Krótkofalarstwo to nie jedynie nawiązywanie łączności czy zdobywanie kolejnych dyplomów do powieszenia na ścianie, ale również służba społeczeństwu i nieustanna chęć niesienia pomocy. Dzisiaj, kiedy przewrotny los zmusił ludzkość do walki z niewidzialnym wrogiem, my krótkofalowcy, nie pozostajemy obojętni.

SP9RNS wspiera szpital

W dniu 30 marca 2020 r. koledzy ze zrzeszonego w naszych szeregach Radioklubu SP9RNS skontaktowali się z Panią Lidią Zelek, Dyrektor Nowosądeckiego Szpitala z propozycją wsparcia, obejmującą dostarczenie sprzętu łączności radiowej.

Działania podjęte przez Radioklub oraz lokalne struktury SP EmCom PZK miały na celu zapewnienie szybkiej i bezpiecznej komunikacji pomiędzy pracownikami szpitala, znajdującymi się w “skażonej strefie”, a pozostałymi osobami.

Po odbytych konsultacjach oraz przeprowadzeniu wywiadu na miejscu ustalono, że do zapewnienia łączności, mogącej sprawnie wspomóc działania szpitala, potrzeba dziesięciu sztuk radiotelefonów ręcznych podzielonych na trzy grupy częstotliwości.

Obecnie po przeprowadzeniu szkolenia z obsługi i funkcjonalności radiotelefonów, służą one docelowym użytkownikom.

Czyńmy dobro

Jako Krakowski Oddział Terenowy nr 12 Polskiego Związku Krótkofalowców zachęcamy wszystkie organizacje krótkofalarskie, kluby i stowarzyszenia oraz wszystkie koleżanki i kolegów krótkofalowców do wzięcia udziału w wojnie którą, jako ludzkość przyszło nam toczyć z koronawirusem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *