Nowe radio

Podczas ostatniego wtorkowego spotkania do naszej siedziby trafił nowo nabyty radiotelefon krótkofalarski Icom IC-735. Rado zostało uprzednio przetestowane specjalistyczną aparaturą pomiarową przez Michała SP9XWM. Oczywiście radio przetestowaliśmy również pod antenami, nawiązując kilkanaście łączności radiowych z pod znaku SP9PLK. Radiotelefon działa znakomicie i równie dobrze prezentuje się w sąsiedztwie swojego starszego brata Icoma IC-720. Podczas prac uruchomiliśmy i zaktualizowaliśmy komputer, planujemy również budowę przystawki do emisji cyfrowych. Warto również zaznaczyć, że już niedługo modernizacji zostanie poddana instalacja antenowa, co pozwoli na wykorzystanie potencjału drzemiącego w naszym nowym sprzęcie.

IC-735

Odświeżony ham shack

Przy okazji instalacji nowego radia postanowiliśmy nieco odświeżyć Ham Shack. Zainstalowaliśmy dodatkowe ledowe oświetlenie powierzchni roboczej blatu. Dodaliśmy również podświetlenie w kolorze niebieskim – nawiązującym do kolorystyki zastosowanej w logo Polskiego Związku Krótkofalowców. Całość prezentuje się naprawdę dobrze, przywodząc na myśl nowoczesność i funkcjonalność.

Ekipa renowacyjna w składzie: SP9XWM, SP9DRR, SQ9ATK, SP9IDA, SQ9MCI oraz za aparatem SP9TDF

Nowe meble

Na tym nie koniec niespodzianek! Pod koniec spotkania, za sprawą Tomasza SP9SCZ oraz Krzysztofa SP9JM, dotarły do nas nowe meble. Zastąpią one już niebawem niedzisiejsze szafki oraz przestarzały stół.

Zapraszamy do OT 12

Na koniec, serdecznie zapraszamy do udziału w naszych wtorkowych spotkaniach. Jak widać nasza siedziba jest cały czas modernizowana, a z tygodnia na tydzień przybywa coraz więcej nowych powodów do odwiedzenia OT-12. Spotkania odbywają się w każdy wtorek w godz. 17 – 19 w naszej siedzibie przy ul. Powstańców 26


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *